SERVIS: +420 602 248 024

Radiální rázová vlna

S rázovou vlnou se každý běžně setkáváme vždy, když vidíme blesk nebo nad námi proletí nadzvukové letadlo. Rázová vlna vzniká tehdy, když se zdroj zvukových vln pohybuje rychleji než vlastní zvuk. Při překračování zvukové bariéry vzniká třesk a tlaková vlna, ve které je ukryta obrovská energie.
Rázové vlny ale dokážeme vytvořit i v menším měřítku než je bouře s blesky. Postačí k tomu mnohem menší přístroje - generátory pracující na různých fyzikálních principech (elektromagnetický, elektrohydraulický, piezoelektrický..), pomocí nichž dokážeme rázové vlny směrovat a regulovat jejich hloubku průniku do lidského těla. Léčba rázovými vlnami - ESWT (Extracorporal Shock Wave Therapy) se používá již více než 20 let.
Velmi krátký impuls působí s obrovskou intenzitou:
Narušuje a rozpouští vápenaté usazeniny ve šlachách a úponech
Vede k lepšímu prokrvení a zvýšení látkové výměny v postižené oblasti
U jizevnatých procesů se aktivují buňky produkující vazivovou tkáň, zvyšuje se produkce kolagenu a dalších bílkovin a dochází k regeneraci postižené tkáně
Snižuje napětí ve tkáních, stimuluje protizánětlivý proces a tlumí bolesti
V konečném efektu proces vede k odeznění bolesti s klinickou účinností až 95 %
S ústupem bolesti se výrazně zlepšuje pohyblivost
Terapie rázovými vlnami přináší do organismu obrovské impulsy energie, která dokáže tyto již oslabené mechanizmy stimulovat, či dokonce znovu nastartovat. Vzniklé oxidy dusíku zlepší prokrvení tkání, rozšíří cévy a pomáhají při tvorbě nových kapilár. Současně se tvoří substance P, která účinkuje proti bolesti a má růstový efekt. Zvýší se také látková výměna a tkáně se lépe hojí. Utlumí se tvorba zánětlivých enzymů v tkáních, a proto rázová vlna působí jak proti zánětu, tak proti bolesti.

E.M.S. Electro Medical Systém

Společnost EMS Electro Medical Systems byla založena před 30 lety ve švýcarském Vallée de Joux. V srdci proslulé renomované švýcarské hodinářské výroby. EMS si vybudovala svou reputaci u Švýcarů, přesnost, řemeslné zpracování a dokonalou pověst o úspěchu. Tradice je zajištěna více než 300 kvalifikovanými zaměstnanci.
Jako leader na trhu EMS stanovuje průmyslové standarty vývojem lékařských zařízení nepřekonatelné kvality. To je výsledek dokonalé cesty k úspěchu.